Urări trăsnite făcute de copii de Ziua Mamei

Îmi amintesc când copiii mei erau mici, cât de mult mă bucurau petecele de hârtie colorate și scrise de ei cu cele mai scumpe urări pentru Ziua Mamei. Unele dintre ele mă făceau să zâmbesc și în cele mai înorate zile. Acum au crescut și abia mai dau câte un telefon sau trimit în grabă un SMS.

Astăzi, cu această ocazie deosebită, vă invit să mai și zâmbiți puțin citind câteva urări amuzante făcute de copii mămicilor lor:

”La mulți ani, mami, și mulțumesc pentru că ne crești pe noi și pe tăticu!”

”Dragă mamă, tu ești cea care vede mereu dezordinea din camerele noastre. Dar azi a fost o excepție, a văzut-o și tata și ne-a cumpărat înghețată numai să facem curat de Ziua ta.”

”Mami mulțumesc din suflet că m-ai născut, dacă nu, nu știu cine mă năștea.”

”Mamă, tu ești cea mai tare! N-aș vrea să te schimb pentru nimic în lume cu altă tanti.”

”Am vrut să îmi fac un tatuaj să ți-l arăt de ziua ta, dar eram sigură că o să mă omori pentru asta.”

”Mamă, mulțumesc că m-ai crescut și nu m-ai lăsat în vreo cutie la ușa cuiva… sau la tomberon.”

”Mămico, mulțumesc pentru că faci gratis așa de multe lucruri în casă… și dai cu mătura și prin curte…”

”Mami îmi place mult mâncarea ta, e perfectă! Mai puțin varza călită, nu e favorita mea, și puiul cu legume și ciulamaia aia cu sosul brânzos…”

”Ești o Super-Mamă și când o să mă fac mare o să fac un film despre tine.”

”Mami mulțumesc că mă crești și că mai ai de lucru până mă fac mare de tot.”

”Mamă, nu-i așa că azi de ziua ta nu mai dai pedepse? Tocmai am spart fructiera din sufragerie la care țineai mult.”

”Mămico, aș fi vrut să îți iau un cadou din banii mei din pușculiță și m-am dus cu ei la magazin. Am întrebat despre rujuri și multe lucruri acolo dar nu aveam destui bani. Abia mi-a ajuns să îmi cumpăr o ciocolată.”

”Mami îmi place așa de mult zâmbetul tău minunat. Dar când te înfurii îmi vine să fug.”

”Mamă, cred că ești așa de mândră de mine că nu am uitat să îți trimit felicitarea de 8 Martie.”

”Mămico îți sunt dator pentru tot ce ai făcut pentru mine, nu aș putea să îți plătesc niciodată tot. Și nici cei 300 ron de care am nevoie la școală săptămâna viitoare.”

”La mulți ani mamă! Ești unul dintre părinții mei preferați.”

”Mulțumesc celei care m-a cărat 9 luni fizic și 28 de ani financiar.”

”Mami îți promit că o să te iubesc mereu… poate până o să mă însor că atunci o să mai am și pe altcineva de iubit.”

”Mama mea este cel mai tare detectiv, află mereu când nu-mi fac temele.”

”Nu mai cunosc nici o altă mamă din lume care să fi făcut o treabă atât de bună având grijă de mine.”

”Mămico îți promit că nu o să te părăsesc niciodată. Iar dacă atunci când îmbătrânești o să te ducă cineva la azil, eu o să îți plătesc toate cheltuielile acolo.”