10 lucruri pe care copiii şi le doresc de la părinţii lor

0

Ce contează cel mai mult pentru copilul tău? E important că îl ajuţi la lecţii sau este mai important că îl îmbrăţişezi şi îi arăţi în fiecare zi cât de mult îl iubeşti?

Mai jos este o listă cu cele mai importante lucruri pe care copiii din întreaga lume şi le amintesc cel mai bine şi le doresc din partea părinţilor.

1. Să vină la mine în cameră seara, să mă învelească şi să îmi cânte ceva sau să îmi spună o poveste.
  2. Să mă îmbrăţişeze şi să mă sărute, să stea lângă mine şi să vorbim.
  3. Să îşi petreacă o parte din timp doar cu mine, fără fratele sau sora mea prin preajmă.
  4. Să îmi prepare bunătăţi.
  5. Să luăm masă împreună seara şi să ne facem planuri pentru sfârşitul de săptămână.
  6. Seara să vorbească cu mine despre orice: şcoală, prieteni, familie şi altele.
  7. Să mă lase să mă joc afară mai mult.
  8. Să stăm sub pătură şi să ne uităm împreună la un film.
  9. Să mă educe. În felul acesta îmi arată că îi pasă de mine.
  10. Să îmi lase bilețele amuzante pe birou sau lângă pacheţelul pentru şcoală.

Lasă un comentariu